Results for category "Kwiaty na pogrzeb"

Rodzaje kwiatów pogrzebowych przynoszonych na ceremonię pożegnania

 

Od czasów starożytnych chrześcijanie mają tradycję odprowadzenia i pożegnania zmarłego w jego ostatniej podróży. Ceremonia pochówku to niewypowiedziany żal, rodzina i znajomi zmarłego przynoszą kwiaty na pogrzeb, które następnie układane są na grobie. Aby kupić kompozycje na pogrzeb najlepiej jest udać się do kwiaciarni lub złożyć zamówienie przez Internet. Należy również podać kwiaciarce ostanie słowa pożegnania, które będą umieszczone na szarfie i staną się one wyrazami żalu ze strony rodziny, przyjaciół, współpracowników.

Rodzaje kwiatów pogrzebowych przynoszonych na ceremonię pożegnania

Kwiaty na pogrzeb przynoszone przez rodzinę i znajomych osoby zmarłej są jednym ze sposobów na utulenie bólu po stracie kogoś bliskiego, którego już nie ma świecie. We florystyce żałobnej najczęściej stosuje się kwiaty takie jak róże, hortensje, lilie, goździki, gerbery, chryzantemy, irysy, hiacynty, oraz zieleń dekoracyjną. Te kwiaty symbolizują żałobę i nieodwracalność straty.

Jakie wiązanki na pogrzeb można wybrać?

Bukiety ze świeżych kwiatów umieszczane są na grobie lub na specjalnym stojaku. Zasadniczo są one wykonane jednostronnie, ozdobione wstęgami żałobnymi ze słowami pożegnania. Są symbolem wiecznego smutku, reprezentują wieczność istnienia.
Wieńce pogrzebowe z prawdziwych kwiatów mocowane są na specjalnych stojakach, a wykonywane są w surowej palecie kolorów. Zastosowanie świeżych kwiatów pozwala osiągnąć bardzo bogaty wygląd kompozycji, która zaświadczy o szczególnym smutku po utracie bliskiej osoby.

Żałobne wieńce ze sztucznych kwiatów są wykonane z wysokiej, jakości materiałów, nie wypalają się na słońcu, odporne na opady atmosferyczne, zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas.

Kolor kwiatów na pogrzeb jest wyrazem smutku i żalu

Dzięki specjalnemu podejściu do sztuki florystycznej kwiaciarze wykonują kompozycje żałobne, biorąc pod uwagę znaczenie każdego kwiatu i jego barwy:

  • czerwone odcienie symbolizują wieczną miłość i pamięć po zmarłym, nieuchronność początku i końca życia
  • białe kwiaty to smutek i łzy po zmarłej bliskiej osobie, która już nie jest wśród żywych, przemijanie życia, nieodwracalność tego procesu
  • niebieskie tony w kompozycjach to symbol nieba, czystości, łaski, bliskość Boga
  • złote i żółte pąki symbolizują nieśmiertelność duszy, jej odrodzenie, cykl życia i śmierci
  • zielone gałęzie i łodygi to ciągłe odnawianie życia, jego kontynuacja, wieczność.

Wieniec na pogrzeb ma formę zamkniętą, owalną, okrągłą lub w kształcie łzy. To wyraz smutku i goryczy utraty, szacunku i wiecznej pamięci zmarłego. W przypadku braku czasu lub niemocy spowodowanej żalem po utracie ukochanej osoby, kwiaciarnia internetowa zorganizuje szybką dostawę kwiatów na pogrzeb w dowolne miejsce w Polsce. Pozwoli to krewnym zmarłego nie martwić się, jak odebrać zamówienie, ponieważ kompozycje pogrzebowe dostarczane są pod wskazany adres domowy, do kościoła lub na cmentarz.

Nawet, gdy nie można osobiście uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej i spędzić ostatniej podróży ze zmarłym, można złożyć zamówienie na wiązankę pogrzebową a zostanie ona dostarczona w odpowiednie miejsce. Jeśli trudno znaleźć słowa, uczucia żalu i smutku będą one przekazane przez wieńce pogrzebowe lub bukiety kondolencyjne, ponieważ to obowiązkowe atrybuty ceremonii pożegnalnej na pogrzebie.

Jak dobrać kwiaty na pogrzeb ?

W życiu każdej osoby na całym świecie przychodzi moment kiedy musi pożegnać bliską sercu osobę. Jest to jedna z najbardziej traumatycznych chwil w życiu. Niestety, nie można odcinać się od wszystkich i milczeć. Śmierć to jedno, a pogrzeb drugie. Nikt tego nie zorganizuje, jak osoba najbliższa zmarłemu. Ceremonia pogrzebowa składa się z wielu elementów, w zależności od wyznawanej wiary i kultury.
Nieodłącznym, wręcz obowiązkowym elementem każdego pogrzebu są kwiaty kondolencyjne. To one wyrażają więcej słów, niż można wypowiedzieć. Tak więc wybór kwiatów, wiązanek, bukietów nie należy do najprostszych. Można skorzystać  z propozycji osób zajmujących się sprzedażą, jak i układaniem takich wieńców.
Kwiaty kondolencyjne mogą być zarówno świeżo ścięte, jak i sztuczne. Większość osób decyduje się jednak na wiązanki z kwiatów żywych. Ważnym elementem jest wielkość wieńca pogrzebowego. Świadczy on o tym jakie relacje łączą osobę zmarłą z osobą, która ofiaruje kwiaty. Wiadomo, że im bliższa zażyłość poszczególnych osób tym wieniec jest różnej wielkości. Wieńce pokaźnych rozmiarów wypada ofiarować małżonkowi, bratu, siostrze, rodzicom, dziadkom. Wybierając się na pogrzeb dalszego krewnego, albo przyjaciela z pracy należy nie przesadzać z wielkością takie bukietu kwiatów kondolencyjnych. W takiej sytuacji odpowiedni będzie nawet pojedynczy kwiat. Najpopularniejszym pojedynczym kwiatem jest biała róża z dołączoną wstążką dla osób młodych, dzieci, a dla starszych może być to biały, ale też każdy inny, niezbyt rażący kolor.
Kolorystyka kwiatów pogrzebowych, jest tak różna jak asortyment dostępny w kwiaciarniach. Wszystko to zależy od tego co poprzez gest darowania kwiatów chce się przekazać. Czerwone róże można podarować np. małżonce, rodzicom. Wybierając się na uroczystość pogrzebową nie należy kupować kwiatów zbyt jaskrawych, a wieńce należy dobierać rozsądnie do zażyłości. Nieodpowiednie byłoby darować np. dalekiej kuzynce bukiet większych rozmiarów, niż zrobi to jej mąż, syn, czy inna bliska jej sercu osoba.

http://www.wyslijkwiaty.com/Kwiaty-na-Pogrzeb-c-6.html